Deník mrtvoly

29. ledna 2016 v 17:03 | Scatty |  Povídky
Jenom pro informaci, toto je moje první povídka a tak nevím jestli to bude ok. Ale ráda píšu a tak jsem to musela zkusit.


Nevím jestli tohle bude někdo číst, ale jmenuji se Katrina a bývala jsem houslistkou. Proč "bývala"? Protože jsem se připletla do něčeho co bylo nad moje síly. Teď čekám na jistou smrt. Dokonce se nemůžu dočkat až přijde ten nerudný hlídač, vyvede mě ven a zastřelí. Ale protože spíš dřív umřu hlady, chci se někomu svěřit se svým příběhem. Ale co si budeme povídat, svěřím se kusu toaletního papíru.

Narodila jsem se 8. května 2023. Moc si toho z dětství nepamatuju ale vím, že už od tří let jsem se učila hrát na housle. Milovala jsem hru na housle. Bylo to jako odtrhnout se od světa a mít chvíle jen a jen pro sebe. Ale když začala bitva u bývalé jaderné elektrárny, která způsobila atomovou válku, museli jsme se začít skrývat v lesích. Všichni opustili města a prchli do lesů. Žili jsme jako zvířata. Každý jel sám za sebe. Každý na vlastní triko. Válka trvala přesně deset let a tři měsíce. V té době mi už bylo 23 a mohla jsem se vrátit ke své zálibě. Ke hře na housle.

Po několika měsících obnovování měst a vesnic, se vše vrátilo do normálu a já jsem dostala nabídku hrát v divadle na housle. Zaskočilo mě to a dodnes si pamatuju, že tato věta zaskočila i toho poslíčk, který zprávu přinesl. Nejspíš si říkal jak by někdo jako já mohl dostat pozvánku do divadla, kde hrají jenom profesionálové.

Byla jsem v divadle už skoro rok, když jsem zaslechla rozvor v maskérně, kde jsem si zapoměla sponu do vlasů. "Ale pokud to uděláte, způsobíte další válku!" "A o co myslíte, že nám jde?!" Potom mi někdo přetáhl pytel přes hlavu. Nic jsem neviděla jenom sem tam změnu osvětlení.

Pak už si nic nepamatuju. Probudila jsem se v téhle cele. Hladová, žíznivá s touhou utéct pryč od lidí co prý můžou způsobit další válku!

Slyším kroky, nemám moc času, musíte zabránit válce! Jděte do divadla na ulici Chenšo, promluvet si s kameramanem. A pokuste se zabránit v....................
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama